MŠ A ZŠ Hošťka
v naší Mateřské a Základní škole

DEN DĚTÍ

MDD - 31.05.2024

MDD jsme si oslavili s předstihem, o den dříve v pátek 31. května.                                                                        Jak jinak než bez učení, takže v přírodě zábavou, hrou a volností. Vše se odehrálo na zahradě u paní ředitelky, farma, jak má být: králíci, kuřátka, brojleři, pes, stromy, keře, vyvýšené záhony zeleniny          a bylin všeho druhu a do toho my. Měli jsme co dělat, rozeznat celou tu botanickou zahradu. Museli jsme zapojit všechny smysly, a to hlavně u bylinek. Nejvíce se nám líbilo chytání a chování si kuřátek, na rozdíl od těch malých opeřených mrňousů. Hlavě, že přežili.                                                                            Pak nás čekal Pátračka. Paní učitelka Pavla nás nešetřila. Její pátrací hra s 34 zašifrovanými úkoly nám některým dala zabrat. Bez nápovědy bychom někteří pátrali ještě teď. Ještě, že u Muchů mají tak rozsáhlou zahradu, kam se vešla veškerá stanoviště.                                                                                                       K tomu ještě jídelníček dle našeho přání, na grilu opečené buřty, lehká domácí buchta,                              k obědu ve škole pizza a zmrzlinový jahodový sorbet, no samé dobroty.                                                             Co více si přát. Náš Den dětí uprostřed flory i fauny byl jak z pohádky.

Datum vložení: 8. 6. 2024 10:16
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2024 17:27

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

V červnu chtějí včely stavět.

dnes, neděle 16. 6. 2024
oblačno 19 °C 8 °C
oblačno, slabý jihozápadní vítr
vítrJZ, 4.12m/s